Ubezpieczenie na wypadek błędów medycznych, jakie możesz popełnić podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych.
Dla lekarzy, którzy pracują na kontrakcie i/lub prowadzą własną praktykę.
Zawód lekarza wiąże się z podejmowaniem decyzji, które bezpośrednio wpływają na zdrowie i życie pacjentów. Każdego dnia medycy mierzą się z wyzwaniami, takimi jak szybka reakcja na potrzeby pacjenta, możliwość popełnienia błędu medycznego, nieprawidłowa diagnoza czy naruszenie praw pacjenta. Dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia zawodowego, które zapewni ochronę dostosowaną do specyfiki pracy lekarza. Wybierając ubezpieczenie, inwestujesz w swoje bezpieczeństwo i spokój.
Ubezpieczenia zawodowe dedykowane dla lekarzy, które zabezpieczą Cię przed finansowymi konsekwencjami błędów medycznych. W zakresie: OC, Ochrona Prawna, Ekspozycja na HIV/WZW z NNW.
Ubezpieczenie na wypadek błędów medycznych, jakie możesz popełnić podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych.
Dla lekarzy, którzy pracują na kontrakcie i/lub prowadzą własną praktykę.
Możesz dokupić dodatkowo:
Sumy gwarancyjnej
Chroni Cię w sytuacji uszkodzenia mienia pacjenta, naruszenia jego praw, a także w razie uszkodzenia przez Ciebie sprzętu w podmiocie leczniczym/gabinecie.
Dla lekarzy wszystkich specjalizacji.
Możesz dokupić dodatkowo:
Pełna lista znajduje się w OWU OC Dobrowolnej dla Podmiotu wykonującego działalność leczniczą.
Sumy gwarancyjnej
To m.in. porady prawne w formie telefonicznej i video z Centrum Asysty Prawnej 24/7, zwrot kosztów adwokata .
Dla lekarzy wszystkich specjalizacji.
Dostępne warianty ubezpieczenia:
Sumy gwarancyjnej
Ochrona przed skutkami kontaktu z materiałem zakaźnym. Obejmuje pokrycie kosztów związanych z badaniami, wizytami lekarskimi i kuracją antyretrowirusową.
Dla lekarzy wszystkich specjalizacji.
Sumy gwarancyjnej
Ubezpieczenie podróżne, obejmujące m.in. koszty leczenia i assistance w trakcie podróży zagranicznych.
Dla lekarzy, którzy wyjeżdżają za granicę.
Sumy gwarancyjnej
Pacjent z bólem głowy i zaburzeniami wzroku dostał skierowanie na oddział neurologiczny. Lekarka dyżurna nie przyjęła pacjenta i wyznaczyła odległy termin hospitalizacji. Pacjent doznał udaru. Biegły stwierdził, że pacjent od razu powinien zostać przyjęty do szpitala.
Wypłacimy zadośćuczynienie za krzywdę związaną z uszczerbkiem na zdrowiu pacjenta; odszkodowanie jako pokrycie kosztów związanych z leczeniem pacjenta w wyniku błędu lekarza oraz zasądzoną rentę.
Wszystkie powyższe świadczenia do wysokości sumy gwarancyjnej.
Pacjentka wychodząc z gabinetu poślizgnęła się na nieodśnieżonych schodach. Doznała urazu kręgosłupa i oczekiwała zadośćuczynienia od lekarza w związku z tym wypadkiem.
Wypłacimy odszkodowanie za szkody, które mają związek z posiadanym mieniem, służącym do prowadzenia działalności.
Pacjent oskarża lekarza za postawienie złej diagnozy, która skutkowała źle dobranym leczeniem i opóźnieniem faktycznego rozpoznania choroby. Rokowania pacjenta znacznie się pogorszyły z uwagi na późne zdiagnozowanie choroby.
Pokryjemy koszty prawnika specjalizującego się w kwestiach medycznych, który przygotuje opinię prawną, a w razie potrzeby poprowadzi Twoją sprawę w sądzie.
Podczas operacji, doszło do zachlapania twarzy lekarza chirurga krwią pacjenta. Krew dostała się do oka i nosa lekarza. Okazało się, że pacjent jest nosicielem HIV.
Pokryjemy koszty przeprowadzenia konsultacji lekarskich i badań na obecność wirusów HIV lub WZW po ekspozycji, zastosowania kuracji antyretrowirusowej. Wypłacimy Ci jednorazowe świadczenie z tytułu zakażenia wirusem HIV pomimo przejścia kuracji antyretrowirusowej lub świadczenie z tytułu zakażenia wirusem WZW po ekspozycji.
W czasie wyjazdu zagranicznego, lekarz dostał udaru niedokrwiennego mózgu. Przetransportowano go do prywatnego szpitala i wdrożono leczenie ratujące życie. Ubezpieczony miał dodatkowo liczne obciążenia (m.in. cukrzyca, ostra niewydolność nerek, hiperglikemia, dna moczanowa).
Pokryjemy koszty hospitalizacji w prywatnym szpitalu oraz zapewnimy bezpieczny transport do kraju zamieszkania i pokryjemy koszty kontynuacji leczenia w Polsce.
Przedstawione powyżej przykłady dotyczące funkcjonowania ubezpieczenia nie są wyczerpujące. Każdy przypadek jest analizowany osobno przez Towarzystwo Ubezpieczeń, które stosuje się do obowiązujących przepisów prawa oraz wewnętrznych regulacji, w tym szczególnie do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia.